Anasayfa / Cilt ve Deri / Limonlu Suyun Faydaları, Aç Karnına, Tarçınlı, Cilde

Limonlu Suyun Faydaları, Aç Karnına, Tarçınlı, Cilde

Limonlu suyun faydaları nelerdir sorusunun cevaplarını bilmeyen yoktur. Günlük hayatımızda neredeyse her gün kullandığımız limonu salatalarımızda sıkıyoruz, çayın içerisine dilim olarak atıyoruz, soğuk algınlığına yakalandığımızda bitki çaylarımıza ilave ediyoruz. Limon için çok güçlü bir şifa kaynağı dersek yalan söylemiş olmayız. Fakat limonun faydaları yalnızca bu kadar değil. Limonu tüketmenin birçok yolu olduğu gibi, hepsinden çok daha basit bir yöntemi var; limonlu su.

İnsan sağlığı için günde en az iki litre su içmenin ne kadar önemli olduğunu artık biliyoruz. Fakat içtiğimiz suya limon ilave etmek bu yararı kat be kat artırıyor. Limonlu suyun faydalarının içinde metabolizmayı hızlandırma, yağ yakma ve vücudu canlandırma gibi yararlar en başta gelir. Limonlu suyun bilmediğimiz diğer faydalarına bakalım. Ayrıca limonlu sıcak suyun faydaları nelerdir? Limonlu suyun faydaları aç karnına, Limonlu tarçınlı suyun faydaları, Limonlu suyunun cilde faydaları nelerdir?

 

 

Limonlu Suyun Faydaları

 • Limonlu su bağışıklık sisteminizi canlandırır ve güçlendirir.

Bağışıklık sistemi C vitamini için oldukça önemlidir. Limonlu suda ise akla gelemeyecek kadar bol miktarda C vitamini vardır. Çağımızın problemlerinden biri olan stres, vücutta bulunan C vitamini miktarını oldukça düşürür. Bu sebeple düzenli olarak her gün mutlaka limonlu su tüketilmesi tavsiye edilir.

 

 • Muhteşem bir potasyum deposudur.

Diğer tüm vitamin ve mineraller gibi potasyum da sağlık için son derece önemlidir. Hele ki kalp sağlığına faydaları göz ardı edilemez. Limonlu su ise, vücudun günlük ihtiyacı olan potasyumu fazlasıyla karşılamaktadır. Yapacağınız tek şey biraz limon, su ve limon sıkacağı!

 

 • Sindirimi kolaylaştırır.

Limonlu su, gaz, şişkinlik ve mide yanması gibi mide problemlerini mümkün olduğunca azaltır. Aynı zamanda toksinlerin vücuttan atılmasına büyük katkı sağlar.

 

 • Limonlu suyun bağışıklık sistemini temizleme ve arındırma özelliği bulunur.

Limonlu su diyeti denilince akla ilk gelen zayıflamak olabilir. Fakat bu sizi yanıltmasın. Her gün düzenli olarak limonlu su içtiğiniz bir beslenme programı uyguladığınız takdirde vücudunuzu toksik maddelerden temizleyebilirsiniz. Bu aynı zamanda bağışıklık sisteminizin temiz tutulmasına da katkı sağlayacaktır. Bu sayede kendinizi hem daha dinç, hem de daha sağlıklı hissedeceksiniz.

 

Limonlu Suyun Faydaları
Limonlu Suyun Faydaları

 

 

Limonlu suyunun cilde faydaları

 • Cildinizdeki leke ve sivilceleri azaltmaya yardımcı olur.

Limonlu suyun yararları yalnız iç organlarımızla sınırlı değil elbette. Düzenli olarak limonlu su içmek ciltte meydana gelebilecek olan akne, sivilce, cilt lekeleri ve siyah noktalara karşı son derece etkilidir.

 

Limonlu sıcak suyun faydaları

 

 • Nefesinizi tazeler.

Nefesinizi temiz tutmak için başvurduğunuz şekerli sakızlar diş sağlığınız için çok da yararlı değildir. Limonlu su sayesinde artık bunlardan kurtulabilirsiniz. Her sabah düzenli olarak bir bardak limonlu su içtiğiniz takdirde ağız kokunuz gidecek ve nefesiniz tazelenecektir. Ferah bir nefes için doğal yöntemden daha etkili başka ne olabilir ki?

 

 • Ve beklenen madde: Zayıflamamıza yardımcı olur.

Limon suyunun bilinen büyük etkilerinin içinde şüphesiz zayıflatıcı etkisi vardır. Limon suyunun faydalarının içinde metabolizma hızlandırma ve yağ yakımını desteklemenin yanı sıra ani gelen açlık krizlerini de önlemek de vardır. Limonlu suyun zayıflatıcı etkisinden en verimli şekilde yararlanmak istiyorsanız her sabah aç olarak bir bardak limonlu su içmeniz oldukça faydalı olacaktır.

 

 • Şişkinliği önler.

Her gün içilen limonlu su, vücutta mevcut olan asit oranını dengeler. Eklemlerde bulunan ürik asitleri temizleyerek şişkinliklerin oluşmasını önler.

 

 • Limonlu su tam bir enerji kaynağıdır.

Limonda bulunan bol miktarda C vitamini, diğer tüm yararlarının yanı sıra, aynı zamanda günlük ihtiyacınız olan enerjinin de karşılanmasını sağlayarak, güç içinde zinde ve dinç kalmanıza yardımcı olur. Tabii bunun için her gün düzenli olarak limonlu su içmeniz gerekmektedir.

 

 • Viral enfeksiyonları sizden uzak tutar.

Limonlu suyun içerisinde bulanan C vitamini nedeniyle vücuda sağladığı yararlar saymakla bitmez. Bunlardan bir tanesi de bakteri ve mikroplara karşı savaş açmasıdır. Limonlu su sıcak tüketildiğinde bu etkisi ikiye katlanacaktır.

 

 • Günlük kafein miktarınızı dengelemenize yardımcı olacaktır.

Her sabah düzenli olarak tüketilen limonlu su, kendinizi daha zinde ve dinç hissetmenize neden olacağı için kafeine çok daha az ihtiyaç duyacaksınız. Daha az kafein tüketmek ise sinirlerinize oldukça iyi gelecektir.

Hakkında saglikhaberleri

Bunu Da İncele

Sedef Hastalığı

Sedef Hastalığı Psoriasis Nedir? Belirtileri ve Tedavileri

Sedef Hastalığı Psoriasis Nedir? Sedef hastalığı psoriasis, tedavisi olmayan ve kronik seyreden bir rahatsızlıktır. Bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir